• Spotkanie z leśniczym

• 10 października br. w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie pod hasłem: "Święto Drzewa" z Panem Leśniczym z Nadleśnictwa w Limanowej. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych dzieci. Przedszkolaki zadawały Gościowi pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat zwierząt i ptaków żyjących w okolicach ich zamieszkania. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał mały upominek od Pana Leśniczego. Serdecznie dziękujemy za przybycie oraz pouczającą lekcję przyrody.

• PRÓBNY ALARM EWAKUACYJNY

• W trosce o poprawę bezpieczeństwa w naszym przedszkolu 7 października 2017r. zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

• Spotkanie z Panem Policjantem

• 30 września br. najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pana Policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjant przypomniał małym słuchaczom jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba, o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Nasz Gość opowiedział również o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

• Święto Jabłka

• 28 września br. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Jabłka. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, zielono lub żółto, czyli w kolorach jabłek. Celem wspólnej zabawy było kształtowanie u przedszkolaków postaw prozdrowotnych oraz zachęcanie ich do spożywania owoców po to, aby od najmłodszych lat wyrabiać w nich nawyk dbania o własne zdrowie. Na zakończenie każda grupa wykonała piękne prace plastyczne, które można podziwiać w naszej galerii.

• Spotkanie z iluzjonistą Maccino

• 23 września nasze przedszkole odwiedził Maciej Szymański "Maccino", który zaprezentował nam pełen emocji pokaz iluzji. Magik pokazał nam wiele ciekawych sztuczek, a do wykonania niektórych z nich potrzebował pomocy naszych najmłodszych. Dzieci z chęcią uczestniczyły w pokazie. Z zainteresowaniem śledziły to co prezentuje im gość. Poprzez radość, zdziwienie i zachwyt dzieci wyrażały własne nastroje. Wszyscy byli pod wrażeniem tego co zobaczyli.

• Dzień przedszkolaka

• Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które co roku obchodzone jest w całej Polsce 20 września. Tego dnia każde dziecko, które rano wchodziło do swojej sali, w ręce trzymało bilet wstępu na Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu dzień ten upłynął przy dużej ilości świetnej zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną i balonami. Starsze dzieci wykonały zakładkę do książki "Super przedszkolak". Dzień ten zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami w fotobudce. Po obiedzie na każdego przedszkolaka czekała słodka niespodzianka oraz medal Super Przedszkolaka od Pani Dyrektor.

Wszystkim dzieciakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

• "Nakręcone" przedszkolaki

• Przedszkolaki biorą udział w akcji charytatywnej zbierania nakrętek. Przy zaangażowaniu dzieci i ich rodziców w zbiórkę możemy pomóc osobom, które potrzebują wsparcia finansowego na zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub lekarstw. "Nakręcone" przedszkolaki wiedzą, że przez takie właśnie akcje pomagają nie tylko potrzebującym, ale również środowisku naturalnemu.

Serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy za zaangażowanie w akcję!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• “Międzynarodowy Dzień Kropki” jest świętem, które powstało w 2008 r. Obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach i ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

15 września br. w przedszkolu już od rana witały wszystkich uśmiechnięte buzie przedszkolaków wystrojonych w kropkowe kreacje. W tym dniu był czas na kropkowe gry i zabawy, powstały kropkowe dzieła sztuki, nawet mięsko z gulaszu miało kształt kulek😊.