• Dyplom za udział w powiatowym konkursie plastycznym: "Dary lasu".

• Grupa Misie wzięła udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.”Dary lasu”. Wspólnymi siłami wykonały pracę przestrzenną. Organizatorem Konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej, we współpracy z Powiatem Limanowskim, Lasami Państwowymi – Nadleśnictwo Limanowa oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu Filia w Limanowej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. 15 grudnia 2023 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Grupa Misie otrzymała dyplom za udział i nagrodę rzeczową.

• Teatr "Maska" z Krakowa

• 13 grudnia dzieci miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt: "Nadchodzące święta każdy zapamięta" w wykonaniu aktorów teatru "Maska" z Krakowa. Bohaterką przedstawienia była mała Zosia, która jest bardzo ciekawa świata. W te święta postanowiła wystawić na próbę samego Świętego Mikołaja! Czy on naprawdę istnieje? Czy zostawia prezenty? Te pytania ciągle pojawiały się w jej głowie. Postać Zosi wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród naszych najmłodszych widzów, a spektakl wywołał wiele radości na twarzach dzieci.

• Zapraszamy na webinar: "O neuronalnych węzłach miłości”

• Fundacja Dbam o Mój Zasięg

To już niedługo!!!

1. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Was, nauczycieli, rodziców, dziadków, pradziadków, Waszych braci i siostry so wzięcia udziału w naszym super webinarze pt. "Są więzy i są więzi. O neuronalnych węzłach miłości”

2. Ilość miejsc ograniczona do 2000 osób. Jeśli uda nam się tę liczbę przekroczyć nagrywamy spotkanie, jeśli nie, niestety nagrania nie będzie.

3. Spotykamy się w pięknej dacie 12 grudnia (wtorek) o godzinie 19:19 - tak, żeby lepiej było zapamiętać: 12.12 o 19:19

4. Link do spotkania znajdziecie tutaj: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/o-neurona...

5. Prosimy przekazywać ten link wszystkim, o których pięknie pomyślicie, wszystkim, którzy szukają miłości, albo jej bardzo potrzebują.

6. 90 minut pięknej opowieści z ust neurobiologa dr Wojciecha Glaca. Jego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, a za swoją działalność popularyzatorską otrzymał prestiżową nagrodę Popularyzatora Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Bardzo dziękujemy ClickMeeting za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

• Występ iluzjonisty - magika

• Odwiedziny prawdziwego Magika w przedszkolu to wielka atrakcja. 11 grudnia pojawił się niezwykły gość, który przeniósł przedszkolaki w świat iluzji i czarów. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji i radości. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, ponieważ aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie. Wizyta magika pozostanie na długo w pamięci dzieci.

• Mikołajki

• 6 grudnia br. nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły Gość. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• Andrzejki

• Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. 30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… Dzieci wraz z wróżką - cyganką rozwiązywały magiczne zadania i wróżby. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

• Dyplom UNICEF dla przedszkola

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze przedszkole otrzymało dyplom za zorganizowanie obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF”. Dzień ten obchodziliśmy 20 listopada 2023r. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tak ważnego święta i przeprowadzili szereg działań przybliżających temat praw dziecka społeczności przedszkolnej.

• Wysyłamy listy do Mikołaja

• Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Przedszkolaki nie mogąc się doczekać prezentów i wizyty Św. Mikołaja postanowiły napisać i wysłać do niego list. W tym celu wspólnie ze swoimi wychowawczyniami 1 grudnia 2023r. odwiedziły urząd pocztowy. Na miejscu zakupiły znaczki, nakleiły, Pani "w okienku" przybiła stempel i dzieci wychodząc na zewnątrz wrzuciły listy do skrzynki pocztowej. Listy te zawierały pięknie narysowane zabawki i świąteczne życzenia dla Św. Mikołaja. Teraz pozostało nam już tylko czekać na wizytę Gościa Świętego ;-)

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami dziękują pracownikom poczty za słodkości od Mikołaja.

• "Misie" w FIGLORAJU

• Przedszkolaki z gr. "Misie" 22 listopada 2023r. spędziły radośnie czas w sali zabaw „Figloraj”. Niezwykłą atrakcją okazały się warsztaty edukacyjne. Dzieci wykonały lampiony z wykorzystaniem naturalnych materiałów (piasek, suszone liście ). Po aktywnie spędzonym czasie MISIE wróciły do przedszkola pełne radości i niezapomnianych wrażeń .

MISIE w FIGLORAJU