• Światowy Dzień Jabłka

• Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!!!

28 września 2023r. świętowaliśmy Dzień Jabłka w przedszkolu. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor oraz smak tego owocu. Ponadto poznały możliwości przetwarzania jabłek: przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, zagadki i działania matematyczne oraz doświadczenia. Przedszkolaki miały także okazję oglądnąć film edukacyjny pt: "Od kwiatuszka do jabluszka". Wszystkie grupy wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe. Podsumowaniem dnia było jedzenie jabłuszek i opowiadanie o ich smakach.

• "Przytul się do drzewa" - #straznicylasow

• Przedszkolaki w obecnym roku szkolnym wzięły udział w II ogólnopolskiej kampanii: PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uwrażliwienie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Nasza miłość do lasów jest w stanie ochronić je przed niebezpieczeństwem. Mamy nadzieję, że drzewa podczas naszej obecności czuły się bezpiecznie, a my zyskaliśmy coś dla siebie - poczuliśmy spokój, harmonię wewnętrzną, odprężenie i beztroskę. Przytulając drzewa pokazaliśmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Chrońmy nasze lasy przed pożarami. Las płonie szybko, a odrasta latami.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia każde dziecko wchodziło do swojej sali z biletem wstępu na dobrą zabawę. Przedszkolaki czekała masa atrakcji, zabawy plastyczne, muzyczno - ruchowe, sportowe, śpiewanki, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz balony, które ozdobiły zgodnie z własnymi pomysłami. Dzieci otrzymały medale oraz Certyfikaty Superprzedszkolaka. Radość i uśmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

• Teatr żywego aktora

• 18 września 2023r. odwiedzili nas aktorzy z Teatru: "Maska" z Krakowa ze spektaklem pt.: "Złośliwości jej królewskiej mości". Było to przedstawienie o zasadach dobrego wychowania, które w zabawny sposób pokazuje dzieciom jak ważne są dobre maniery oraz używanie "magicznych słów": przepraszam, proszę, dziękuję. Stale niezadowolona i rozkapryszona królewna Alicja nie znała współczucia dla innych, nikomu nie pomagała. Została przez wróżkę zamieniona w żabę. Aby odwrócić zły czar, dzieci podpowiadały bohaterce, co ma robić i jak ma się zachowywać, aby stać się lepszą osobą. Królewna szybko zrozumiała, jaką wartość ma pomaganie i dobre zachowanie. Dzieci były zachwycone i po spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

• Robotyka w przedszkolu

• 15 września 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki. Uczestniczyły w nich dzieci z gr. IV "Misie". Podczas zajęć dzieci poznały zasady, etapy programowania i budowania robotów – pojazdów z klocków. To były warsztaty w nowym wymiarze - klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. Te wyjątkowe działania dostarczyły starszakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami.

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W tym dniu ubrania wszystkich w przedszkolu wypełnione były kolorowymi kropkami. Tego dnia również dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach z kropką - rysowały swoje "dzieła", ozdabiały kropkę, układały "kropkowe" wzory, była także "kropkowa zabawa" przy muzyce. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

• Kodowanie na dywanie

• 15 września br. grupa "Smerfy" uczestniczyła w warsztatach: "Kodowania na dywanie". Na dzieci czekały zabawy z kolorowymi kubeczkami! Układały wieże według własnego pomysłu rozwijając przy tym swoją sprawność manualną i wyobraźnię przestrzenną, a potem układały kolorowe kubeczki według kodu - ta zabawa wspierała ich koncentrację uwagi, logiczne myślenie i ćwiczyła umiejetność odkodowywania informacji. Dzieciaki nie kryły radości i zadowolenia po zakończonych zajęciach.

• Próbna ewakuacja

• 11 września br. w dbałości o bezpieczeństwo zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Za właściwy przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektor. Celem tego działania było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji bez elementów paniki. Na umówiony sygnał dźwiękowy wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Sale przedszkolne i inne pomieszczenia w budynku pozostały puste. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.

• TEATRZYK

• 18 września (poniedziałek) o godz. 10.30 spektakl pt.: "Złośliwości jej królewskiej mości".

• DZIEŃ KROPKI

• W piątek 15 września w przedszkolu obchodzimy Dzień Kropki.

W tym dniu obowiązuje ubranie w kropki.

• Rok szkolny 2023/2024

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Szczególnie gorąco chcemy powitać nowych przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszego przedszkola. Życzymy dzieciom samych pogodnych dni, wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni oraz radości w zdobywaniu wiedzy.