• DYPLOM dla przedszkola

• 21 listopada 2022r. nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. Za zorganizowanie i działania przybliżające temat praw dziecka społeczności przedszkolnej otrzymaliśmy Dyplom.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia. Wspólnie bawiły się przy piosenkach o Misiu, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach i  wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

• Andrzejki

• 24 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były ANDRZEJKI. Tajemnicze dekoracje w salach sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia magicznych liczb, przyszłych zawodów - kto kim będzie w przyszłości, itd. Wróżby przeplatane były tańcami. Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

• Poznajemy świat dinozaurów

• W tym tygodniu grupa III - SMERFY i grupa IV - MISIE rozmawiały o dinozaurach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się ciekawych rzeczy o dinozaurach, poznały i próbowały powtarzać ich długie i trudne nazwy. Klasyfikowały dinozaury ze względu na rodzaj /mięsożerne i roślinożerne/, dzieliły nazwy dinozaurów na sylaby, a także segregowały je na podstawie wyglądu do odpowiedniej rodziny. Poznały również zawód paleontologa, nazwy i wygląd drzew, które istniały za czasów dinozaurów i wiele innych rzeczy. Na zakończenie podsumowując temat o dinazaurach, dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 21 listopada 2022r. nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. To święto, o którym warto pamiętać, to okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na niebiesko -  niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Wszystkie grupy przedszkolne zapoznały się z „Konwencją o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw.  Mamy nadzieję, że świadomość swoich praw, a także poczucie własnej watrości, da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

• 11 listopada

• 11 listopada br. delegacja z naszego przedszkola brała udział w gminnych obchodach 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej informacji w poniższym linku:

Święto Ojczyźniane

• Przedszkole do hymnu

• Nasze przedszkole włączyło się do akcji: "Szkoła do hymnu". Jej piąta edycja organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przypada w tym roku na 10 listopada. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". włączając się w ten sposób we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Święto Niepodległości

• W czwartkowy poranek 10 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup brały udział w spotkaniu o tematyce patriotycznej. Pani Ania przedstawiła historię Polski oraz przypomniała znaczenie symboli narodowych Flagi, Godła i Hymnu. Atrakcją była zabawa, w czasie której dzieci tańczyły w rytm piosenki o krasnoludkach, a po usłyszeniu hymnu miały przyjąć odpowiednią postawę. Ostatnim punktem spotkania było wyklejanie bądź kolorowanie flag. Po zajęciach w przedszkolu pozostały nie tylko miłe wspomnienia, ale również prezenty w postaci flag, śpiewników, książek, kolorowanek i innych gadżetów. Dziękujemy Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Limanowskiego z Panią Agatą Ziębą na czele za tą ciekawą inicjatywę.

• Dzień Postaci z Bajek

• 4 listopada br. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki tego dnia były ubrane w przepięknych strojach bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Był to dzień kolorowy i wesoły! Tego dnia dzieci rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały malowanki. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Bajkowy dzień dał przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

• Autokarowa wycieczka do NIBYLANDII w Łącku

• 3 listopada br. gr. III - Smerfy i gr. IV - Misie wraz z wychowawczyniami wybrały się na autokarową wycieczkę do Nibylandii w Łącku. Przedszkolaki miło spędziły czas na wspólnej zabawie oraz uczestniczyły w ciekawych i pouczających eko warsztatach robiąc szaszłyki z owoców, próbujac smaków przepysznych soków oraz musów. Dzieciaki z niecierpliwością czekają już na kolejną wycieczkę.