• Strażacy w przedszkolu

• Przed Świętami Strażacy z OSP - Kamienica wsparli akcję dekorowania w naszym ogrodzie BOŻONARODZENIOWYCH DRZEWEK PRZEDSZKOLNEJ RODZINY ozdobami przygotowanymi przez przedszkolaków, ich rodziny oraz nauczycielki. Dziękujemy za pomoc.

• Podziękowanie za udział w akcji: "Szkoła do hymnu"

• Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

Biuro Ministra
            Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Prelekcja - dokarmianie zwierząt w zimie

• 16 grudnia 2022r. - Dzisiejsze warsztaty dla grup 2 i 3 dotyczące dokarmiania zwierząt w zimie przeprowadzone zostały przez pracownika Nadleśnictwa z Limanowej. Nadleśnictwo przekazalo przedszkolakom ziarno słonecznika, które będzie wykorzystane do dokarmiania ptaków w tak trudnym dla nich czasie. Dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

• Zimowe szaleństwa na śniegu

• 15 grudnia br. gr. III - Smerfy korzystając z pieknej, zimowej aury bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola na ciepły obiad.

• Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

• Dzień 13 grudnia 2022r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z najmłodszej grupy - "Krasnoludki". Tego właśnie dnia odbyła się ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka, która rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej w której "Krasnoludki" zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego 3-latka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek. Każda starsza grupa przedszkolna przygotowała i wręczyła upominki swoim młodszym kolegom i koleżankom: ołówek w futerale, magiczny kubek na przybory przedszkolne oraz zakładkę do książki.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

• Wiadomość dla Rodziców

• Szanowni Państwo,

zachęcamy do tego, żeby zasiąść przy stole i razem z dziećmi stworzyć ozdobę,

która zawiśnie  w przedszkolnym ogrodzie.

Pomóżcie nam udekorować

BOŻONARODZENIOWE    DRZEWKO   PRZEDSZKOLNEJ    RODZINY

i rozświetlić  magią świąt nasz ogród.

Ozdoby powinny być trwałe, żeby wytrzymały pogodę 😊

Można je składać do 16  grudnia 2022 r. u wychowawców lub u dyrekcji.

Społeczność przedszkola

• Spotkanie z Mikołajem

• Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja nawet były troszkę zawstydzone. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki wyczekiwanemu Gościowi i powiedziały wiersz. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył prezenty. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że napewno wróci za rok.

• Sport to zdrowie!

• Ręce w górę, ręce w bok

I do przodu jeden skok.

Dwa przysiady, trzy podskoki

wdech i wydech też głęboki.

Dzieci w wieku przedszkolnym znajdują się w okresie wzmożonej potrzeby aktywności ruchowej. Wszystkie dzieci wiedzą, że sport to samo zdrowie! - dlatego przedszkolaki wybrały się na salę gimnastyczną, gdzie mają bardzo dużo miejsca na ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe i inne zajęcia sportowe.

• W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

• Przedszkolaki codziennie odliczają dni do wizyty z Mikołajem. Aby Święty Mikołaj wiedział, co ma w tym roku nam podarować, dzieci  napisały do niego listy, które zostały zapakowane do kopert i wysłane. Mamy nadzieję, że szybko je odczyta i nas odwiedzi oraz wszystkie marzenia zostaną spełnione. W oczekiwaniu na wizytę Mikołaja, przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne, udekorowały całe przedszkole oraz  przystroiły choinki w swoich salach kolorowymi ozdobami.

• Warsztaty plastyczne

• 1 grudnia br. Krasnoludki i Tygryski wzięły udział w warsztatach plastycznych. Własnoręcznie wykonały piękną świecę żelową z różnymi błyskotkami. Każdy przedszkolak był bardzo dumny ze swojej pracy i powstalej świecy.

• Występ Cyrku: "SZOK"

• W środę 30 listopada do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście – cyrk: "Szok" z ciekawym programem artystycznym. Dzieci i Panie mogły spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Dzieci gromkimi brawami podziękowały za niezwykłe widowisko, co świadczyło o tym, że występ bardzo się podobał.