• Wizyta w Izbie Regionalnej w Kamienicy

• 29 lutego 2024r. "Krasnoludni" i "Tygryski" wybrały się do Izby Regionalnej w Kamienicy.  Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty - dawne urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego. Dowiedziały się jak dawniej wyglądała wiejska chata. Wycieczka do tego miejsca stanowiła niezwykłą lekcję, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych przedszkolaków.

/zdjęcia/  Centrum Edukacji i Tradycji GOKSiR w Kamienicy

• Zajęcia i aktywności przedszkolaków podczas ferii szkolnych

• Dzieci, które kontynuowały naukę przedszkolną podczas ferii szkolnych, zyskały nieprzerwaną edukację i kontynuację interakcji z rówieśnikami oraz nauczycielkami. W tym czasie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych i kreatywnych, zajęciach muzycznych, aktywności fizycznej, zabawach na świeżym powietrzu, opowiadaniu historii, czytaniu książeczek, zabawach rozwijających wyobraźnię, słownictwo i umiejętności językowe, grach planszowych i innych zabawach dydaktycznych.

• Certyfikat uczestnictwa w projekcie: "Poznaj swojego sąsiada"

• W czerwcu 2023r. wszystkie grupy z naszego przedszkola przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: "Poznaj swojego sąsiada" objętego patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W ramach projektu prowadzono zajęcia na podstawie materiałów udostępnionych przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Podczas realizacji projektu dzieci poznały dziedzictwo kulturowe, symbole narodowe, stolice, zabytki, wybitnych obywateli, sporty narodowe, zwyczaje, ciekawostki oraz tradycje sąsiadujących ze sobą krajów- Polski i Czech. Nie pominięto także ważnego dla najmłodszych uczestników elementu, jakim są kultowi bohaterowie bajek obu krajów. „Krecik”, „Rumcajs” i „Sąsiedzi” oraz „Miś Uszatek” razem z „Bolkiem i Lolkiem” towarzyszą dzieciom bowiem od dawna. W ramach projektu wybrane dzieci przystąpiły także do konkursu plastycznego „Pocztówka z mojego miasta”. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w projekcie i na pewno wiele z niego zapamiętały.

• Zabawa karnawałowa

• 8 lutego 2024r. w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, spidermanów, piratów, strażaków czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

• Wycieczka "Misiów" do Gminnej Biblioteki Publicznej

• 7 lutego 2024r. dzieci z grupy „Misie” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Kamienicy. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wyglada karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pan bibliotekarz pokazał dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym magicznym miejscu pełnym książek ale na pewno nie ostatnia.

• Wyjście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamienicy

• Nowa galeria Wyjście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamienicy została dodana do albumu fotograficznego

2 lutego 2024r. "Tygryski" wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamienicy, gdzie czekał na nie Pan Bibliotekarz.  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większość dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami z wieloma pięknie oprawionymi książkami. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.

• Wycieczka autokarowa do Limanowej na musical: "Alicja w krainie czarów"

• Nowa galeria Wycieczka autokarowa do Limanowej na musical: "Alicja w krainie czarów" została dodana do albumu fotograficznego

24 stycznia 2024r. dzieci z gr. II, III i IV wybrały się autokarem do Limanowskiego Domu Kultury na musical pt. „Alicja w krainie czarów”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań kulturą, sztuką oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Dzieci wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Przedszkolakom bardzo podobały się wykreowane postaci Alicji, Kota, Kapelusznika, Królowej Kier oraz wielu innych fantastycznych postaci. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągnęły uwagę małych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. „Alicja w krainie czarów” rozbudziła wyobraźnię i na pewno dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i emocji. Dzieci do przedszkola wracały zadowolone, z uśmiechem na twarzach.

• Czary mary w przedszkolu

• Nowa galeria Czary mary w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

10 stycznia 2024r. okazał się ,,magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Pokaz iluzji dla najmłodszych to niezwykłe wydarzenie rozwijające wyobraźnię, budzące ciekawość i pobudzające zmysły młodego widza. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci. Podczas iluzji dzieci czynnie uczestniczyły w pokazie, wspólnie z iluzjonistą ćwiczyły zręczność asystując w prezentowanych sztuczkach magicznych. Na pewno ten wspólnie spędzony zaczarowany czas na długo pozostanie w ich wspomnieniach.