• Zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie Absolwentów

• 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023 oraz pożegnanie starszaków z grupy "Misie". Kolejni Absolwenci przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Kilka miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Pragniemy w tym dniu podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

• Idziemy do FigloRaju

• 21 czerwca grupa "Smerfy" wybrała się do sali zabaw FigloRaj. Była to okazja nie tylko do wspólnej zabawy przed przerwą wakacyjną, ale rownież do rozładowania dziecięcej energii. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach, wszyscy wrócili do przedszkola na obiad.

/proszę kliknąć w poniższy link/

Zabawy SMERFÓW w FigloRaju

• "Tygryski" w FigloRaju

• 19 czerwca 2023r. "Tygryski" odwiedziły salę zabaw w Kamienicy FigloRaj. Wspaniała atmosfera sprzyjała wykonaniu pięknych przypinek, które dzieci mogły wręczyć rodzicom. Poza warsztatami przedszkolaki wspaniale się bawiły w sali zabaw. Po takich przeżyciach dzieci z pewnością odwiedzą jeszcze FigloRaj.

/proszę kliknąć w poniższy link/

Zabawy "Tygrysków" w FigloRaju

• Wycieczka do wioski indiańskiej w Kacwinie

• 16 czerwca br. "Misie" i "Smerfy" wybrały się na wycieczkę do Kacwina do wioski indiańskiej. W pięknej, malowniczo położonej miejscowości u podnóża Tatr, dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą Indian, wysłuchać opowieści o życiu i zwyczajach plemion oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych. Dzieciaki oglądały tomahawki, noże, pióropusze, instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Każdy dowiedział się wielu ciekawostek na temat Indian, zobaczył jak wygląda tipi, spróbował swoich sił w strzelaniu z łuku czy kuszy. Przed powrotem dzieci mogły również odpocząć na hamakach. Przedszkolaki zmęczone, ale zadowolone, wróciły do przedszkola.

• Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

• W roku szkolnym 2022/2023 przedszkolaki z grupy „Tygrysków” (4 latki) z Samorządowego Przedszkola w Kamienicy, brały udział w IV edycji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Koordynatorem projektu w placówce była Pani B. Magdziarczyk. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Projekt był realizowany w terminie: październik 2022 – maj 2023. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest savoir – vivre, jakie są  prawa dziecka, poznały historię swojego regionu, sposoby ochrony przyrody, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Udział w Projekcie przyczynił się do kształtowania właściwych postaw moralnych, rozwoju wyobraźni, koncentracji uwagi i zdolności twórczego myślenia.

Po zrealizowaniu zadań i podsumowaniu projektu otrzymaliśmy certyfikat za aktywny i twórczy udział w  w/w projekcie.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. "Z kulturą mi do twarzy"

• W roku szkolnym 2022/2023 grupy najstarsze: "Smerfy" i "Misie" uczestniczyły w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. "Z kulturą mi do twarzy". Koordynatorami projektu w placówce były Panie A. Hilgier i M. Mędala.

Głównym celem projektu wynikającym z Podstawy Programowej było:

- tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki

- współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka

- kreowanie, wspólne z wymienionymi podmiotami, sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowań wynikających z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju.

Po zrealizowaniu zadań i podsumowaniu projektu otrzymaliśmy certyfikat za aktywny udział w III edycji w/w projektu.

• Podziękowanie

• Nasze przedszkole otrzymało podziękowanie za udział i współorganizację w XI Gminnym  Konkursie Recytatorskim pt: "Spotkanie z poezją" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zasadnem oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Szczawie.

• XI Gminny Konkurs Recytatorski: "Spotkanie z poezją"

• 7 czerwca 2023r. odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski: "Spotkanie z poezją" w Szkole Podstawowej nr 2 w SzczawieW przedszkolnej kategorii wiekowej udział wzięła Dominika Paluch z grupy: "Misie". Dominika wierszem Jana Brzechwy: "Żuraw i czapla" wyrecytowała sobie I miejsce.

G R A T U L U J E M Y !

• Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

6 czerwca 2023r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. W tym dniu czekały na dzieci super atrakcje: zabawy muzyczno - ruchowe przy muzyce, konkursy, quizy, zjeżdżalnia dmuchana, skakaniec, animatorzy w bajkowych przebraniach, malowanie twarzy, wata cukrowa. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Chętne dzieci miały możliwość puszczania baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. W trakcie zabaw wszystkie przedszkolaki chętnie posiliły się kiełbaską z grilla, nabierając sił na dalsze szaleństwa w ogrodzie. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu balonowe zwierzątko.