• Teatr żywego aktora: "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?"

• 7 marca 2024r. gościliśmy aktorów z Teatru MASKA z Krakowa, którzy swoim spektaklem pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery" promowali czytelnictwo. Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do czytania, przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Artyści w interesujący sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, który zakończył się wspólnym ślubowaniem -  dzieci zobowiązały się do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

• Wizyta w piekarni

• 6 marca 2024r. "Tygryski" udały się do piekarni w Kamienicy. Celem wycieczki bylo poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie sprzętów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Największe zainteresowanie dzieci wzbudził ogromny piec. Przy wyjściu na powrotną drogę każdy przedszkolak dostał pysznego, pachnącego świeżością rogalika. Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

• Kiermasz wielkanocny

•  Szanowni Państwo !

Podobnie jak w grudniu i tym razem chcemy wystawić  stoisko podczas kiermaszu świątecznego organizowanego w naszej gminie. Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o włączenie się do akcji. Zbieramy:

- ozdoby świąteczne,

- wypieki,

- i inne piękności i smaki związane z wiosną i ze świętami.

Rzeczy można zostawiać u dyrektora bądź u wychowawców.

Mile widziana będzie pomoc w sprzedaży podczas samego kiermaszu.

Wdzięczni za pomoc

społeczność przedszkola wraz z dyrektorem