• Międzynarodowy projekt edukacyjny: "Poznaj swojego sąsiada"

• Nasze przedszkole w czerwcu 2023r. przystąpiło do Międzynarodowego projektu edukacyjnego: „Poznaj swojego sąsiada”. To zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko - Czeskie 2023, realizowane w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. Dzieci z ciekawością obejrzały prezentację multimedialną, w której omówione zostały symbole narodowe obu krajów, ciekawostki i atrakcje turystyczne. Starsze grupy wykonywały również dosyć trudne zadania - po obejrzeniu filmu sprawdzenie wiedzy w formie krzyżówki, pokolorowanie wielkiego herbu Republiki Czeskiej oraz kolorowanie map obu państw na ich barwy narodowe. W ramach projektu został zorganizowany konkurs plastyczny „Pocztówka z mojego miasta” w którym wzięły udział dzieci z grupy III i IV - rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu 2023r.