• "Genialny przedszkolak" - wyniki konkursu

• W listopadzie 2022r. przedszkolaki z grup Smerfy (6 dzieci) i Misie (9 dzieci) przystąpiły za zgodą rodziców do 13 edycji ogólnopolskiego Konkursu Wydawnictwa Synapsa pod hasłem: "Genialny pięciolatek", "Genialny sześciolatek". Konkurs w ciekawy i zabawny sposób utrwala wiedzę i umiejętności przedszkolaków. Kolorowe arkusze konkursowe zawierały zadania związane z :

• grafomotoryką,
            • edukacją przyrodniczą,
            • matematyką i logiką,
            • spostrzegawczością,
            • język angielski.

W tym tygodniu otrzymaliśmy wyniki konkursu. Każdy uczestnik otrzymał imienny dyplom z wynikiem bardzo dobrym lub doskonałym (w zależności od ilości zdobytych punktów) oraz drobne upominki.

Wsród 5 - latków wynik bardzo dobry otrzymali: Elza Zapała i Julia Komperda. Wynik doskonały uzyskali: Joanna Magdziarczyk, Stanisław Paluch, Szymon Ciesielka i Dawid Filipski.

Wśród 6 - latków wynik bardzo dobry uzyskał Bartłomiej Biskup. Pozostałe dzieci otrzymały wynik doskonały: Kornelia Olchawa, Aleksandra Zając, Dominika Paluch, Lena Dyrek, Wiktoria Wąchała, Paweł Magdziarczyk, Martyna Juszczak i Maja Cepielik.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat udziału w w/w konkursie.

• Dzień Babci i Dziadka w gr. III i IV

• 27 stycznia br. Smerfy i Misie uczcili Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych Gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz przedstawienie: "Rzepka", które zostało nagrodzone przez widownię gromkimi brawami. Po występie przedszkolaki wręczyli Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, a potem zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Zabawa karnawałowa

• 26 stycznia odbyła sie zabawa karnawałowa. Dzieci przebrały się za różne postacie bajkowe. Na bal przybyły królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, nie brakowało spidermanów, piratów, strażaków czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na  słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

• Dzień Babci i Dziadka w gr. I i II

• 23 stycznia br. młodsze grupy: Krasnoludki i Tygryski uczciły Święto Babci i Dziadka składając życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Wnuczęta przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Tego dnia w przedszkolu dało się odczuć uroczystą i pełną radości atmosferę.

• Teatrzyk kukiełkowy: "Królowa Śniegu"

• 19 stycznia br. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Dzieci poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości. W trakcie spektaklu przedszkolaki uczyły się odróżniać dobro od zła. Przygody bohaterów Kaja i Gerdy zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w ich pamięci.

• 23 stycznia 2023r. (poniedziałek) o godz. 12.00

Dzień Babci i Dziadka  - grupa I (Krasnoludki) i grupa II (Tygryski)

27 stycznia 2023r. (piątek) o godz. 12.30

Dzień Babci i Dziadka  - grupa III (Smerfy) i grupa IV (Misie)