• Klauzula informacyjna

• KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICA/ OPIEKUNA PRAWNEGO

Informujemy, że:

1. Administratorem danych uczniów oraz ich rodziców i opiekunów prawnych jest Samorządowe Przedszkole w Kamienicy, 34 - 608 Kamienica 490, tel.: 18 33 23 002, adres e-mail: przedszkolekamienica@op.pl

2. Korespondencyjne dane kontaktowe inspektora ochrony danych: Inspektor Ochrony Danych w Samorządowym Przedszkolu w Kamienicy, 34 -608 Kamienica 490

3. Celem zbierania danych jest realizacja zadań statutowych przedszkola.

4. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również  prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2.

5. Podanie przez Panią/Pana danych osobowch jest wymogiem ustawowym; ich nieprzekazanie spowoduje niemożliwość objęcia dziecka wychowaniem przedszkolnym.

6. Udostępnianie danych osobowych uczniów może nastąpić wyłącznie w takim zakresie, jaki jest wymagany do realizacji zadań nałożonych przepisami prawa na podmioty (organy, instytucje) wnioskujące o udostępnianie danych osobowych uczniów lub może być wprost wyrażone w treści przepisu prawa.

7. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

8. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

9. Dane osobowe będą przechowywane przez okres pobytu dziecka w przedszkolu.