• Koncepcja pracy przedszkola

• KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

1. Realizujemy  treści zawarte w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
          2. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo powierzonym dzieciom.
          3. Wpływamy na wszechstronny rozwój dziecka poprzez dostarczenie różnorodnych bodźców, w tym również poprzez obcowanie z literaturą dla dzieci i innymi rodzajami sztuki.
          4. Pobudzamy dzieci do aktywności i budzimy zainteresowania (eliminowanie bierności i nudy) poprzez stosowanie aktywnych metod nauczania, współpracę z partnerami przedszkola oraz organizowanie akcji z udziałem dzieci.
          5. Diagnozujemy stopień opanowania wiedzy i umiejętności przez dzieci w celu udzielania odpowiedniej pomocy i wspierania rozwoju.
          6. Uczymy właściwych postaw społecznych przez wymaganie kulturalnego zachowania, tolerancji, wzajemnych relacji z rówieśnikami opartych na przyjaźni i koleżeństwie.
          7. Uczymy dzieci dyscypliny poprzez konsekwentne egzekwowanie ustalonych zasad zachowania, stosowania umów z dziećmi oraz atrakcyjnego organizowania czasu dzieciom.
          8. Prowadzimy pedagogizację rodziców poprzez zamieszczane w Biuletynie artykuły o tematyce pedagogicznej i psychologicznej.
          9. Współpracujemy z rodzicami wychowanków biorąc pod uwagę ich dobro i prawidłowy rozwój.
          10. Umożliwiamy dzieciom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej
            i religijnej.